Hayatın Seslerine Kulak Verin...

Çalışma Saatleri : P.tesi-Cuma 08:00-18:00
  İletişim : + 90 362 4315758 / 4320687

Hizmetlerimiz

DOĞUŞ MEDİKALİN ÜRETTİĞİ CİHAZLARDA SGK KATKISI İLE BAŞLAYAN FİYATLARLA RAPORUNU ALAN HER KESE RAPOR KARŞILIĞI İŞİTME CİHAZI ALABİLME İMKANI TANIYOR…

Raporunu alan her kese ücretsiz işitme cihazını veriyoruz.

Çok yüksek teknoloji gerektiren işitme cihazlarını artık devletin ödediği rakamın dışında fark ödemeden alabileceksiniz. Ayrıca geliştirdikleri ödüllü yazılım sayesinde dilediğiniz zaman akıllı telefonlarla kendinizin ve sevdiklerinizin işitme testini işitme merkezine gitmeden yapabileceksiniz. Ayrıca,65 üstü vatandaşların sokağa çıkma yasağı bulunduğundan dolayı özel güvenlik önlemleri alınarak evlerinde hizmet veriyoruz.

SGK katkısı ile işitme cihazı satın almak

İşitme testi sonucunda kendinizin ya da bir yakınınızın işitme cihazına ihtiyacınız olduğu ortaya çıkarsa, kulak burun boğaz hekiminizin yazacağı Sağlık Kurulu raporu ve reçete ile, SGK katkısından yararlanarak ile işitme cihazı satın alabilirsiniz. Bunun için SGK güvenceniz olmalıdır. Test sonuçlarınız, heyet raporunuz ve reçeteniz ile SGK anlaşmalı ve Sağlık Bakanlığı’ndan onaylı Doğuş İşitme Merkezi’ne gelerek işlemlerinizi başlatabilirsiniz.

Doğuş İşitme Merkezleri’nde test sonuçlarınıza göre sizin ya da yakınınızın yaşam tarzınıza ve bütçenize uygun işitme cihazları işitme cihazı uzmanımız tarafından denenir. Memnun kalarak seçtiğiniz işitme cihazınızı SGK katkısından faydalanarak satın alabilirsiniz. SGK katkısı ile her iki kulağınız için de işitme cihazı satın almanız mümkün olabilir. Bunun için aşşağıdaki detayları okumanızı tavsiye ederiz:

Eğer SGK katkısı ile satın aldığınız bir işitme cihazı kullanıyorsanız ve bunu son teknoloji cihazlarla yenilemek istiyorsanız, almanızın üstünden 5 yıl geçtiği takdirde yeniden rapor ve reçete ile SGK katkısından yararlanarak işitme cihazı alabilirsiniz.

İşitme cihazlarını SGK katkısı olmadan, özel olarak satın almak istediğinizde rapor çıkarmanıza gerek yoktur. KBB hekiminize yalnızca reçete yazdırarak da satın alabilirsiniz. Doğuş İşitme Merkezi’nde kredi kartına taksit imkanı mevcuttur. Ayrıca dönemsel ya da sürekli kampanyalarımızdan faydalanarak, çift cihaz aldığınızda ekstra indirimlerden ya kablosuz aksesuar fırsatlarından da yararlanabilirsiniz.

Kendinize ya da sevdiğiniz bir yakınınıza işitme cihazı satın almayı düşünüyorsanız, rapor ve reçete sürecinizde size yardımcı olmamız için bize 444 6 871 ’i arayarak Üçretsiz Danışabilirsiniz.

SGK Katkısı İle İşitme Cihazı Nasıl Alınır?

SGK güvencesi kapsamındaysanız, işitme cihazı bedeli üzerinden, SGK’nin verdiği katkı tutarını düşerek işitme cihazınızı Doğuş şubelerinden alabilirsiniz. İşitme cihazı bedeline SGK tarafından katkıda bulunulması için; Kurumla sözleşmeli resmi sağlık kurumlarınca en az 1 (bir) Kulak Burun Boğaz Hastalıkları uzman hekiminin yer aldığı Sağlık Kurulu Raporu’nun düzenlenmiş olması gerekmektedir.Doğuş şubelerine getirilmesi gereken belgeler ise; Sağlık kurulu raporu, reçete ve odyometri test sonuçlarının aslıdır.

Sağlık kurulu raporunda olması gerekenler :

Hastanenin adı ,Hasta adı ve soyadı, Hasta TC kimlik numarası, Hastanın doğum tarihi, Muayene Tarihi, Rapor tarihi, Medula Provizyon no, Rapor no, Tanı (ICD10) bulunmalıdır.

Raporda yazılı olan tanı hastaya işitme cihazı verilmesine uygun bir tanı olmalıdır. İşitme cihazının hangi kulağa önerildiği, işitme kaybının kalıcı olduğu ve işitme cihazının nasıl kullanılacağı (kulak arkası/kulak içi) bilgileri yer almalıdır.

Reçetede olması gerekenler ise:

Reçeteyi düzenleyen sağlık hizmeti sunucusunun adı ve/ veya tesis kodu,Hastanın adı soyadı, T.C. Kimlik Numarası,Reçetenin tanzim tarihi,Teşhis ve/veya ICD-10 tanı kodu,MEDULA sistemi takip numarası veya protokol numarası.

Hekimin adı soyadı, Sağlık Bakanlığınca verilen tescil numarasını içeren bilgiler ile ıslak imzası,(İmza dışındaki bilgiler, el yazısı ile yazılabileceği gibi kaşe veya bilgisayar ortamında veya hastane otomasyon sistemleri tarafından basılan etiketin/barkodun yapıştırılması şeklinde de olabilir.)

Cihazın adı, taraf bilgisi (sağ/sol), cihazın kulak içi/dışı kullanım şekli,
Hekim, hasta, tarih, protokol numarası, cihaz ile ilgili bilgilerde değişiklik, iptal veya karalama var ise değişikliğe ilişkin hekim onayının (kaşe ve imza) bulunmasıdır.

SGK 18 yaş üzeri kişiler için BRÜT 1012,5 TL * işitme cihazı katkısında bulunmaktadır. Yaşa ve emekli/çalışan durumuna göre yapılan NET SGK katkısı ise aşağıda yer almaktadır:

  • 0-4 yaş için veli çalışıyor ise net 1.458 TL, veli emekli ise 1.640,25 TL
  • 5-12 yaş için veli çalışıyor ise net 1296 TL, veli emekli ise 1458 TL
  • 13-18 yaş için veli çalışıyor ise net 1215 TL, veli emekli ise 1.366,87 TL
  • 18 yaş üzeri için kişi çalışıyorsa net 810 TL, emekli ise 911,25 TL
  • Emeklilerin ödemesi gereken %10 katılım payını SGK emekli maaşından düşmektedir, çalışanlar ise %20 katılım payını cihaz aldığı firmaya öder.

18 yaş altındaki çocuklara her iki kulak için KBB hekimi çift işitme cihazı raporu veriyorsa, SGK katkısı iki katına çıkmaktadır.

18 yaş üzeri yetişkinlerde, ilk defa işitme cihazı kullanılacak ise ; bir tarafta cihaz kullanılmaya başlandıktan 6 ay sonrasında cihaz faydası kanıtlandığında ikinci cihaz raporu çıkarılabilir. Daha önce cihaz kullanmış ise; sağlık kurulu raporunda “daha önce kullandığı cihazdan fayda gördüğü” belirtildiğinde ve SGK/Medula kayıtlarında en az 5 yıl önce bir cihaz aldığı görülebiliyor ise, SGK katkısı her iki taraf için de alınabilir. **
SGK 5 yılda bir işitme cihazı için katkı ödemesi yapmaktadır. 5 yıl dolduğunda tekrar rapor çıkarttırılarak yeni bir cihaz alınabilir.
* 4 Eylül 2019 tarihli Sağlık Uygulama Tebliği değişikliğine göre belirlenen rakamlardır. Konuyla ilgili yeni bir tebliğ yayınlanana kadar geçerliliği bulunmaktadır. ** 28 Aralık 2018 tarihli Sağlık Uygulama Tebliği değişikliğine göre

“Türkiye duysun herkes mutlu olsun”

DOĞUŞ MEDİKAL’in uzman odyoloji ekibi bu bölümde işitme kayıplarıyla ilgili sorularınızı yanıtlamaya çalışacak.İşitme kaybı ile ilgili kişisel veya genel her türlü soruyu bize sorabilirsiniz. Sorunuz kişisel olacaksa, işitmenizle ilgili kişisel bilgilerin de bize gerekli olabileceğini unutmayın.
Çabamız, engelleri birlikte aşmak için..

LORECa ?

LORECa İşitme Merkezi’nin işitme cihazı kullanıcılarına sunduğu ayrıcalıklı hizmetler:
İşitme sorunlarının nedenleri ve işitme kaybının dereceleri kişiden kişiye farklılık gösterir. İşitme sorununun tespiti ve çözümü için uzmanlık gerekir.Uzmanlarımız tarafından bilimsel testlerle sorununuz en doğru şekilde tespit edilir. Üstelik testlerimiz tamamıyla ücretsiz!

İhtiyacınız olan tüm ürün ve aksesuarlar.

Özel sorunlar özel teknolojilerle çözülür. Aradığınız ürünler ve yaşamınızı kolaylaştıran aksesuarlar LORECa İşitme Merkezi’nde. Üstelik size özel fiyatlarlar

Daima en iyi fiyat garantisi ve ödeme kolaylıkları

Son teknoloji işitme cihazları ve hayatınızı kolaylaştıracak işitme cihazı aksesuarları daima en iyi fiyatlar ve uygun ödeme koşullarıyla LORECa İşitme Merkezi’nde.

Konusunda uzman odyologlar ile işitme sorunlarında kişiye özel çözümler.

İşitme problemlerinin çözümü uzmanlık isteyen bir konudur, LORECa İşitme Merkezi bünyesindeki uzman Odyolog ve Odyometristler sorununuzla ilgili size özel çözümler sunar.

Sadece işitmeyi değil anlamayı da kolaylaştıracak işitme çözümleri

LORECa işitme cihazları sadece işitme sorunlarınıza değil, işitmeye bağlı anlama güçlüklerinize de çözümler üretir. İşitme cihazınızla tüm sesleri duymakla kalmayacak, duyduğunuz sesleri rahatlıkla da anlayabileceksiniz.

Satış sonrası hizmetler için yaygın servis ağı.

İşitme cihazını bizden aldıysanız içiniz rahat olsun! LORECa İşitme Merkezi yaygın servis ağı ile size en iyi hizmeti en kısa sürede sunar.

https://www.audioscan.com/archived-product-documentation

DOSYALAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now ButtonHemen Ara
Open chat
Merhaba size nasıl yardımcı olabilirim?