Hayatın Seslerine Kulak Verin...

Çalışma Saatleri : P.tesi-Cuma 08:00-18:00
  İletişim : + 90 362 4315758 / 4320687

İŞİTME CİHAZLARINDA TÜRKİYE PAZARINDAKİ YERİMİZ

İŞİTME CİHAZLARINDA TÜRKİYE PAZARINDAKİ YERİMİZ

İSTANBUL – Pazarın yüzde 25’ini elde etme hedefiyle, her 10 kişiden 3’ünün işitme problemi yaşadığı Türkiye piyasasına giren Türkiye  işitme cihazı üreticisi LORECa 20 yılın sonunda çalıştığı bayi sayısını 250’ye çıkardı. Yıllık 130 bin adet işitme cihazının satıldığı Ülkemizde’de, 3 yıl içinde bu rakamın en az 2 katına çıkacağını öngören şirket, perakendeci arıyor.

Geçtiğimiz yıl toplam 8 milyon adet işitme cihazının satıldığı dünya pazarda,LORECa’ın üretim ve satışları ile yüzde 25 pay aldığını açıklayan LORECa Türkiye CEO’su Erol ACER, şirketin Türkiye’de de dünya ortalamasını yakalayarak yüzde 25 pay almak istediğini kaydetti. Taşıdığı potansiyel ve son 5 yılda bu alanda kaydettiği yüzde 20 büyüme ile Türkiye’nin ciddi bir pazar olduğunu aktaran ACER, “75 milyonluk bir nüfusumuz var. Almanya’da ise 80 milyonluk nüfus var ve 2008 yılında Almanya’da 800 bin adetin üzerinde işitme cihazı satıldı. Batı dünyasında her 10 kişiden birinde işitme problemi var, ülkemizde ise her 10 kişiden üçünde işitme problemi var. Ülkemizde doğan her bin bebekten 3-4’ünde işitme problemi var. Tüm bu rakamlara rağmen ülkemizde geçen yıl 130 bin işitme cihazı satıldı. İhtiyacımız çok daha büyük” diye konuştu.

250 bayisi var

LORECa olarak doktorlar, perakendeciler ve bu cihazı kullanan müşterilere yönelik çalışmalar yaptıklarını aktaran ACER, işbirliği yapabilecekleri perakendeciler aradıklarını söyledi. ACER, şu anda 150 bayi ile çalışmalarını sürdürdüklerini aktararak, şunları söyledi: “10 Yıldan bu yana faaliyette olmamıza rağmen, satışlarımız çok başarılı oldu. Bizim 3 alanda müşterimiz var. Birincisi, doktorlar, prefosörler. Bunun yanı sıra, perakendeciler ikinci grubumuz. Onlar da müşterilere ulaşıyorlar. Üçüncüsü de böyle cihazlara ihtiyacı olan kişiler. Biz bu 3’ünü beraber götürmek zorundayız. Bu nedenle ciddi bir şekilde bu işi Türkiye’de yapıp büyütüp, Avrupa standartlarına getirecek perakendeciler arıyoruz. Bizim ürünlerimiz kampanyasına ve yerine göre 150-500 ila 4 bin 500 TL arasında değişiyor. Bütün ürünlerimiz garantili. 10 yıllık ömre sahip ve 2 yıl garantili. Bizimle çalışacak firmalara değişik imkanlar sağlıyoruz, maddi imkanlarla onların büyümesini sağlayacak yardımlar yapıyoruz. Bu kolay değil. Ülkemizde bu iş çok karlı bir iş, bu nedenle suistimal edilmiş durumda. Bugün ülkemizde geçtiğimiz yıl 130 bin adetten bahsediliyor. Türkiye’de 600 satış noktası var. 3 yıl sonra 250 bin adet işitme cihazı satılacak. Burada da dünyanın her yerinde olduğu gibi ortalama yüzde 25-30 pazar payı ile fLORECa’ı temsil etmek istiyoruz.”

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now ButtonHemen Ara
Open chat
Merhaba size nasıl yardımcı olabilirim?